Zahlasujte za osobnosť Bratislavského kraja

17.05.2021

Obyvatelia kraja môžu už po druhý raz zvoliť laureáta Ceny verejnosti v rámci Ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja. Vyberať môžu medzi 32 významnými osobnosťami z oblasti kultúry, športu, vzdelávania, zdravotníctva či sociálnej starostlivosti. Hlasuje sa elektronicky a to do 15. júna 2021. 
„Cenu verejnosti sme prvýkrát udelili v roku 2020. O víťazovi rozhodli obyvatelia kraja v hlasovaní. Oceniť mohli osobnosť, ktorá podľa nich najviac prispela k rozvoju a obohateniu Bratislavského kraja. Prvými laureátmi ceny sa tak stali manželia Vojtech Potočný a Mária Potočná. Nominovaní boli za dlhoročnú prácu v oblasti vodných športov a prácu s mládežou,“ povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.
Okrem Ceny verejnosti udeľuje Bratislavský samosprávny kraj každoročne ocenenia v kategóriách Výročná cena Samuela Zocha, Pamätný list predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, Čestné občianstvo a Historická osobnosť. Nominovaných bolo v tomto roku 54 osobností, z nich krajské zastupiteľstvo napokon schválilo 32. Práve spomedzi nich môžu vyberať obyvatelia kraja v ankete. Hlasovať je možné na webovej stránke www.BratislavskyKraj.sk/osobnosti-kraja do 15. júna 2021.
Podrobnejšie informácie o podujatí, ako aj nominovaných osobnostiach nájdete tu: https://bratislavskykraj.sk/ocenenia-bratislavskeho-samospravneho-kraja/
Cena verejnosti bude vyhlásená počas slávnostného galavečera Ocenení Bratislavského samosprávneho kraja. Uskutoční sa 24. 6. 2021 v priestoroch Vodárenského múzeu v Bratislave. 


Zahlasujte za osobnosť Bratislavského kraja