Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Opravy komunikácie Lamačská cesta v úseku od križovatky s ul. Janka Alexyho a Hodonínska cesta až po okružnú križovatku OK5Vytlačiť
 

Z Magistrátu hl. mesta SR BA sme obdržali nasledovnú informáciu:

Od soboty 12.05.2018 sa predpokladá začiatok opravy komunikácie Lamačská cesta v úseku od križovatky s ul. Janka Alexyho a Hodonínska cesta až po okružnú križovatku OK5 v ôsmich etapách.

V rámci opravy budú zvislým dopravným značením vyznačené obchádzkové trasy po ul. Rajtákova, Segnáre, Pod Zečákom, Pod násypom a po Moste V. Matrku.

Žiadame obyvateľov, aby si autá parkujúce na obchádzkových komunikáciách zaparkovali na vlastnom pozemku, prípadne na uliciach mimo obchádzkových trás.

Pokiaľ obdržíme ďalšie podrobnejšie informácie o tejto situácii, zverejneníme ich na webovej stránke a FB stránke MČ BA- Lamač.

V prvej a druhej etape bude jednosmerná ulica od križovatky Janka Alexyho po križovatku Pod Násypom.  Rieši to výkres č.1 a č.2. Na polovici komunikácie sa bude pracovať. Najprv v pravej polovičke smerom do Lamača  a následne v ľavej polovičke. Vo výkrese č.2a je navrhnutá obchádzková trasa pre vozidlá smerujúce do Centra. Obchádzka bude po uliciach Pod Násypom, Segnáre, Pod Zečákom až po križovatku  s Harmincovou ulicou. Jedná sa o obchádzku z Lamača smerom do mesta.

V tretej a štvrtej etape bude jednosmerná ulica od križovatky Pod Násypom po Vrančovičovu ulicu.  Rieši to výkres č.3 a č.4. Na poloviciach komunikácie sa bude pracovať. Najprv v pravej polovičke smerom  do Lamača  a následne v ľavej polovičke. Vo výkrese č.4 a č4a -alternatíva a je navrhnutá obchádzková trasa pre vozidlá smerujúce do centra. Obchádzka pre I.etapu, čo je uzavretie ľavej strany Hodonínskej cesty je po uliciach Vrančovičova, Rajtákova, Rozálska až po križovatku s ulicou Pod Násypom. Rieši to výkres č.4a. Obchádzka pre II.etapu, čo je uzavretie pravej strany Hodonínskej cesty je po uliciach Vrančovičova, Rajtákova, Segnáre, Pod Zečákom až po križovatku s Harmincovou. Rieši to výkres č.4a - alternatíva.V tejto etape nebude možné prejsť cez ulicu Pod Násypom.

V piatej a šiestej etape bude jednosmerná ulica od križovatky s Vrančovičovou ulicou po ulicu Podháj  Rieši to výkres č.5 a č.6. Na poloviciach komunikácie sa bude pracovať. Najprv v pravej polovičke smerom do Lamača  a následne v ľavej polovičke. Vo výkrese č.5 a je navrhnutá obchádzková trasa pre vozidlá smerujúce do centra. Obchádzka je po uliciach Podháj, Cesta na Klanec a Vrančovičova  až po križovatku s ulicou Vrančovičova.

V siedmej a ôsmej etape bude jednosmerná ulica od ulice Podháj po okružnú križovatku. Rieši to výkres č.7 a č.8. Na polovici komunikácie sa bude pracovať. Najprv v pravej polovičke smerom na Okružnú križovatku OK5  a následne v ľavej polovičke. Vo výkrese č.8a je navrhnutá obchádzková trasa pre vozidlá smerujúce do centra a do Lamača. Obchádzka ide po ceste II/505 smerom do Dúbravky, cez Dúbravku po Agátovej, Saratovskej a M. Schneidera Trnavského až po križovatku s ulicou Harmincova. Následne po Lamačskej ulici môžu pokračovať do centra. Platí len pre vozidlá s výškou menej ako 2,5 m, keďže na Agátovej ulici je podjazd s výškovým obmedzením. Vozidlá vyššie ako 2,5 m použijú ako obchádzkovú trasu diaľnicu D2 od križovatky Lamač.

Súbor na stiahnutie Výkres č.1.pdf Výkres č.1.pdf (1.7 MB)
Súbor na stiahnutie Výkres č.2.pdf Výkres č.2.pdf (1.6 MB)
Súbor na stiahnutie Výkres č.2a.pdf Výkres č.2a.pdf (1.7 MB)
Súbor na stiahnutie Výkres č.4a.pdf Výkres č.4a.pdf (1 MB)
Súbor na stiahnutie Výkres č.5.pdf Výkres č.5.pdf (1.1 MB)
Súbor na stiahnutie Výkres č.6.pdf Výkres č.6.pdf (1.1 MB)
Súbor na stiahnutie Výkres č.6a.pdf Výkres č.6a.pdf (1.3 MB)
Súbor na stiahnutie Výkres č.7.pdf Výkres č.7.pdf (2.8 MB)
Súbor na stiahnutie Výkres č.8.pdf Výkres č.8.pdf (2.5 MB)
Súbor na stiahnutie Výkres č.8a.pdf Výkres č.8a.pdf (3.8 MB)

 
 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 22.5.2018

meniny má: Júlia, Juliana

ÚvodÚvodná stránka