Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Opravy komunikácie Lamačská cesta v úseku od križovatky s ul. Janka Alexyho a Hodonínska cesta až po okružnú križovatku OK5Vytlačiť
 

Z Magistrátu hl. mesta SR BA sme obdržali nasledovnú informáciu:

Od soboty 12.05.2018 sa predpokladá začiatok opravy komunikácie Lamačská cesta v úseku od križovatky s ul. Janka Alexyho a Hodonínska cesta až po okružnú križovatku OK5 v ôsmich etapách.

V rámci opravy budú zvislým dopravným značením vyznačené obchádzkové trasy po ul. Rajtákova, Segnáre, Pod Zečákom, Pod násypom a po Moste V. Matrku.

Žiadame obyvateľov, aby si autá parkujúce na obchádzkových komunikáciách zaparkovali na vlastnom pozemku, prípadne na uliciach mimo obchádzkových trás.

Pokiaľ obdržíme ďalšie podrobnejšie informácie o tejto situácii, zverejneníme ich na webovej stránke a FB stránke MČ BA- Lamač.

V prvej a druhej etape bude jednosmerná ulica od križovatky Janka Alexyho po križovatku Pod Násypom.  Rieši to výkres č.1 a č.2. Na polovici komunikácie sa bude pracovať. Najprv v pravej polovičke smerom do Lamača  a následne v ľavej polovičke. Vo výkrese č.2a je navrhnutá obchádzková trasa pre vozidlá smerujúce do Centra. Obchádzka bude po uliciach Pod Násypom, Segnáre, Pod Zečákom až po križovatku  s Harmincovou ulicou. Jedná sa o obchádzku z Lamača smerom do mesta.

V tretej a štvrtej etape bude jednosmerná ulica od križovatky Pod Násypom po Vrančovičovu ulicu.  Rieši to výkres č.3 a č.4. Na poloviciach komunikácie sa bude pracovať. Najprv v pravej polovičke smerom  do Lamača  a následne v ľavej polovičke. Vo výkrese č.4 a č4a -alternatíva a je navrhnutá obchádzková trasa pre vozidlá smerujúce do centra. Obchádzka pre I.etapu, čo je uzavretie ľavej strany Hodonínskej cesty je po uliciach Vrančovičova, Rajtákova, Rozálska až po križovatku s ulicou Pod Násypom. Rieši to výkres č.4a. Obchádzka pre II.etapu, čo je uzavretie pravej strany Hodonínskej cesty je po uliciach Vrančovičova, Rajtákova, Segnáre, Pod Zečákom až po križovatku s Harmincovou. Rieši to výkres č.4a - alternatíva.V tejto etape nebude možné prejsť cez ulicu Pod Násypom.

V piatej a šiestej etape bude jednosmerná ulica od križovatky s Vrančovičovou ulicou po ulicu Podháj  Rieši to výkres č.5 a č.6. Na poloviciach komunikácie sa bude pracovať. Najprv v pravej polovičke smerom do Lamača  a následne v ľavej polovičke. Vo výkrese č.5 a je navrhnutá obchádzková trasa pre vozidlá smerujúce do centra. Obchádzka je po uliciach Podháj, Cesta na Klanec a Vrančovičova  až po križovatku s ulicou Vrančovičova.

V siedmej a ôsmej etape bude jednosmerná ulica od ulice Podháj po okružnú križovatku. Rieši to výkres č.7 a č.8. Na polovici komunikácie sa bude pracovať. Najprv v pravej polovičke smerom na Okružnú križovatku OK5  a následne v ľavej polovičke. Vo výkrese č.8a je navrhnutá obchádzková trasa pre vozidlá smerujúce do centra a do Lamača. Obchádzka ide po ceste II/505 smerom do Dúbravky, cez Dúbravku po Agátovej, Saratovskej a M. Schneidera Trnavského až po križovatku s ulicou Harmincova. Následne po Lamačskej ulici môžu pokračovať do centra. Platí len pre vozidlá s výškou menej ako 2,5 m, keďže na Agátovej ulici je podjazd s výškovým obmedzením. Vozidlá vyššie ako 2,5 m použijú ako obchádzkovú trasu diaľnicu D2 od križovatky Lamač.


 
 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 21.1.2019

meniny má: Vincent

ÚvodÚvodná stránka