Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Plánovaná modernizácia električkovej trateVytlačiť
 

Modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály

Hlavné mesto SR Bratislava má pred sebou v roku 2017 dôležité investičné projekty v oblasti dopravy na zlepšenie života Bratislavčanov, okrem iného aj rozsiahly projekt modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály, ktorý je zahrnutý do zoznamu národných projektov financovaných z EÚ zdrojov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Predpokladané náklady na modernizáciu technicky zastaranej trate v dĺžke 6,77 km budú predstavovať viac ako 60 miliónov eur s DPH s predpokladanou dobou trvania 1 rok.

Modernizácia sa bude týkať územia od tunela pod Hradným vrchom až po križovatku M. Schneidera Trnavského - Hanulova, t. j. od zastávky Park kultúry až po zastávku Damborského v Dúbravke, kde sa realizovala modernizácia električkovej trate v roku 2014.  

Mesto v súčinnosti so zhotoviteľom projektu, spoločnosťou Reming Consult, a.s., aktívne pracuje na príprave plánu organizácie výstavby týkajúceho sa zmiernenia negatívnych dopadov na obyvateľov v danom území. V súčasnosti prebiehajú taktiež rokovania s Dopravným podnikom Bratislava, a.s., pre zabezpečenie náhradnej autobusovej dopravy počas výluky na električkovej trati. Plánuje sa zriadenie obojsmerných BUS-pruhov pre cestujúcu verejnosť využívajúcu MHD.

Presný termín začatia stavebných prác a s tým súvisiacich dopravných obmedzení bude závisieť od priebehu verejného obstarávania, na ktoré sú nastavené prísne kritériá práve z dôvodu čerpania finančných zdrojov EÚ a mesto bude o ňom informovať v dostatočnom predstihu.

Mesto v súvislosti s plánovanou investíciou opäť vyzýva Bratislavčanov a najmä ľudí z Karlovej Vsi (vrátane sídliska Dlhé diely), Devína, Dúbravky, Devínskej Novej Vsi, Lamača a blízkeho okolia na zvýšenú trpezlivosť a pred osobnou dopravou uprednostňovali verejnú hromadnú dopravu, ktorá môže využívať BUS-pruhy. Napriek dopravným opatreniam nebude možné predísť zápcham počas modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály.


 
 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 13.12.2018

meniny má: Lucia

ÚvodÚvodná stránka