Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 29. 5. 2019

10.4. - 31.8.2019   00,00

Plagát_výstava_Múzeum_cez_foto_objektív_apr_2019.jpg

STM-Múzeum dopravy Bratislava

Múzeum cez foto-objektív

Fotoklub Jednoty dôchodcov Slovenska v Lamači spojením síl s rodinným centrom Obláčik pripravili originálnu výstavu "Múzeum cez foto-objektív". Ide o autorskú výstavu troch generácií amatérskych fotografov, ktorá sa nachádza v Múzeu dopravy v Bratislave. Výstava potrvá od 9. apríla do konca augusta 2019.


 

12.5. - 5.7.2019   16,30

vstupná hala kina Lamač

Zrkadlenie prírody - autorská výstava dvoch tvorivých Lamačanov

Príroda je večná inšpirácia: živí nás, vytvára nám podnetné a pohostinné prostredie, z nej sme vzišli, do nej sa radi vraciame až napokon sa jej vrátime a odovzdáme celí. Nečudo, že podoby prírody sa zrkadlia v umení na mnoho spôsobov. Je neopakovateľná a neopozerateľná, aj keď jej prirodzené životné cykly sú tu už tisícročia. Príroda je fascinujúca pre jej vplyv na náš život, pre jej veľkosť a rozsah, pre jej bohatstvo farieb a tvarov.
Príroda je námetom umeleckého vyjadrenia aj dvoch tvorivých Lamačanov. Alžbeta Belanová čaruje so štetcom na plátne. Anton Kvasnička sa zase snaží objektívom svojho fotoaparátu zachytiť pominuteľnosť času. Obaja títo amatéri doviedli svoje hobby až na prah profesionality.
V prezentovanej výstave Zrkadlenie prírody ponúkame vizualizáciu prírody a jej motívov pomocou verných odtlačkov do obrazov a fotografií. Príroda sa vo vystavených dielach citlivo zrkadlí. Osobité paralely však možno nájsť aj vo vzájomnom prelínaní sa konkrétnych obrazov a fotografií. A napokon, individuálna reflexia diel sa každému návštevníkovi výstavy originálne prihovorí a príbehy vo fantázií môžu začať ožívať….


 

29.5.2019   08,00-19,00

NaKolesach2019-challenge-lamac-plagat (1).jpg

Lamač

Challenge day a Na kolesách proti rakovine

Nadácia proti rakovine, MÚ Bratislava-Lamač

MČ Bratislava-Lamač sa po troch rokoch opäť zapája do akcie Challenge day a Na kolesách proti rakovine. Ide o svetový deň výziev, kedy naša mestská časť prijala výzvu Nadácie Výskum rakoviny a zapojila sa do priateľského súperenia MČ Lamač verzus Vajnory. Chceme prispieť čo najvyšším počtom účastníkov a najvyššou vyzbieranou sumou pre nadáciu, ktorá zo zbierky plánuje zakúpiť laboratórne prístroje na výskum rakoviny.
Preto vás pozývame v stredu 29. mája 2019 o 16.30h na Malokarpatské nám. a svojím 15- minútovým aktívnym pohybom a jazdou na kolesách sa zapojte do tejto výzvy.
Pridajú sa všetky deti z materských škôl a základnej školy. Čaká vás bohatý kultúrny program.
Príďte a podporte dobrú vec.


 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka