Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 24. 5. 2019

10.4. - 31.8.2019   00,00

Plagát_výstava_Múzeum_cez_foto_objektív_apr_2019.jpg

STM-Múzeum dopravy Bratislava

Múzeum cez foto-objektív

Fotoklub Jednoty dôchodcov Slovenska v Lamači spojením síl s rodinným centrom Obláčik pripravili originálnu výstavu "Múzeum cez foto-objektív". Ide o autorskú výstavu troch generácií amatérskych fotografov, ktorá sa nachádza v Múzeu dopravy v Bratislave. Výstava potrvá od 9. apríla do konca augusta 2019.


 

12.5. - 5.7.2019   16,30

vstupná hala kina Lamač

Zrkadlenie prírody - autorská výstava dvoch tvorivých Lamačanov

Príroda je večná inšpirácia: živí nás, vytvára nám podnetné a pohostinné prostredie, z nej sme vzišli, do nej sa radi vraciame až napokon sa jej vrátime a odovzdáme celí. Nečudo, že podoby prírody sa zrkadlia v umení na mnoho spôsobov. Je neopakovateľná a neopozerateľná, aj keď jej prirodzené životné cykly sú tu už tisícročia. Príroda je fascinujúca pre jej vplyv na náš život, pre jej veľkosť a rozsah, pre jej bohatstvo farieb a tvarov.
Príroda je námetom umeleckého vyjadrenia aj dvoch tvorivých Lamačanov. Alžbeta Belanová čaruje so štetcom na plátne. Anton Kvasnička sa zase snaží objektívom svojho fotoaparátu zachytiť pominuteľnosť času. Obaja títo amatéri doviedli svoje hobby až na prah profesionality.
V prezentovanej výstave Zrkadlenie prírody ponúkame vizualizáciu prírody a jej motívov pomocou verných odtlačkov do obrazov a fotografií. Príroda sa vo vystavených dielach citlivo zrkadlí. Osobité paralely však možno nájsť aj vo vzájomnom prelínaní sa konkrétnych obrazov a fotografií. A napokon, individuálna reflexia diel sa každému návštevníkovi výstavy originálne prihovorí a príbehy vo fantázií môžu začať ožívať….


 

24.5.2019   18,00-24,00

61440003_2456066131293534_9216882010558038016_n.png

kaplnka sv. Rozálie

Noc kostolov

Vážení občania Lamača, dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie pod názvom Noc kostolov, ktoré sa uskutoční 24. mája 2019, jej začiatok oznámi o 17.50 vyzváňanie zvonov. Sme veľmi radi že aj naša Kaplnka svätej Rozálie sa zapojila do tohto podujatia a tak sa stáva istým kultúrnym a spoločenským symbolom. Veríme, že si nájdete čas a prídete v tento deň rozjímať a spoznávať krásu nielen duchovného slova do kaplnky sv. Rozálie v čase od 20,00-22,00 h.

Noc kostolov je pozvaním pre všetkých ľudí dobrej vôle k spoločnému stretnutiu a k objavovaniu krásy kresťanských výtvarných a architektonických pokladov
- prejavom kreativity a dôvery v život u ľudí, ktorí chrámy stavali a zdobili, ale i u tých, ktorí ich dnes obývajú a chcú sa podeliť o svoju vieru, o svoj život, a svoje osobné obdarovanie a zručnosti ponukou zakotvenej kresťanskej spirituality, modlitby a služby znamením živej spolupráce kresťanských cirkví (ekumenizmus), ktorá hojí rany z minulých storočí. Noc kostolov ponúkla širokej verejnosti možnosť navštíviť kostoly a modlitebne a spoznať nielen ich kultúrnu hodnotu, ale tiež sa zoznámiť s kresťanstvom prostredníctvom hudby, slova, výtvarného umenia, divadelného predstavenia, rozhovoru alebo stretnutia.

Mottom vizuálneho štýlu je každý rok iný biblický verš, ktorého súčasťou je práve slovo „noc“. V tomto roku je to verš 30,29 z knihy proroka Izaiáša: „Budete spievať ako v noci, keď sa svätí sviatok.“


 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka