Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Turistika

Chodník bol otvorený v roku 1990 a v roku 1997 prebehla jeho rekonštrukcia. V súčasnej dobe sa pripravuje ďalšia inovácia informačných tabúľ, z ktorých niektoré úplne chýbajú, na iných chýba časť textu. Milovníci jesennej prírody by mali na prechádzke náučným chodníkom nájsť informačné tabule zrekonštruované, a ak aj nie, náučný chodník Lamač – Kačín istotne svojimi výhľadmi a zákutiami nesklame.

Pekných miest na náročnú aj menej náročnú prechádzku v okolí Bratislavy je naozaj veľa. Stačí si len vybrať. Náučný chodník Lamač – Kačín patrí do Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Je otvorený po celý rok a určený pre peších turistov; vhodný pre rodinné výlety – na trase sú viaceré ihriská, besiedky, upravené ohniská.

Východiskom trasy je Bratislava -Lamač (názov Lamač vznikol od lámania kameňa v lomoch, ktorým sa zaoberali obyvatelia obce), časť Podháj (Havelkova ulica), ďalej chodník prechádza chatovou osadou a lesnou cestou až k horárni Kačín. Dĺžka náučného chodníka je približne tri kilometre, s prevýšením 150 m. Prechod s jedenástimi zastávkami trvá asi dve hodiny a terén je nenáročný. Chodník je samoobslužný, obojsmerný.


 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka