Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Ľudovít Tupta

     Obyvateľ lamačského Domova-penziónu pre dôchodcov, ktorý pri pohľade do minulosti môže byť naozaj hrdý na prácu, ktorú vykonal. Svojím vrelým vzťahom a neúnavným bádaním sa upriamil na poznanie diela vynálezcu Jozefa Murgaša. V roku 1974 inicioval a organizoval Dni československej elektroniky v Banskej Bystrici. Neskôr bol otcom myšlienky a zabezpečil vydanie poštových známok s portrétom Jozefa Murgaša, a aj jeho zásluhou bol postavený v Bratislave pomník vynálezcu telegrafu. Mnohými populárno-náučnými a odbornými článkami dostával do povedomia slovenskej verejnosti vzácneho rodáka z Tajova a tým nepriamo i jeho rodnú obec.
     Za celoživotné zásluhy udelila obec Tajov pánu Ľ. Tuptovi 31. augusta 1998 čestné občianstvo, k čomu mu srdečne blahoželáme a prajeme pevné zdravie do ďalšieho života, aby aj ako vyše 80-ročný mal ešte dosť síl na tvorivú činnosť.


 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka