Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Zimná údržba v LamačiVytlačiť
 

Vážení Lamačania,

v súčasnom období sa pred nami vynárajú problémy a výzvy, ktorých riešenia si vyžadujú spojenie našich síl. Novela cestného zákona preniesla na mestá a obce povinnosť vykonávať zimnú údržbu na všetkých komunikáciách vrátane chodníkov, bez ohľadu na vlastníkov priľahlých nehnuteľností.

Staňte sa dobrovoľníkom

Práve preto sa na Vás obraciame s prosbou o pomoc. Každý obyvateľ našej mestskej časti, ktorý má záujem vo svojom voľnom čase - ako dobrovoľník - vykonávať zimnú údržbu prostredníctvom materiálového vybavenia (posypová soľ a lopaty) poskytnutého mestskou časťou, nech sa prihlási prostredníctvom formuláru (Žiadosť o zaradenie do databázy záujemcov o vykonávanie dobrovoľníckych aktivít) zverejneného na tejto stránke. Formulár je možné si vytlačiť, vyplniť a scan zaslať na e-mailovú adresu: dobrovolnictvo@lamac.sk alebo priniesť osobne do podateľne miestneho úradu mestskej časti v úradných hodinách.

Každému kto o to požiada, bude mestskou časťou ako prijímateľom dobrovoľníckej pomoci vydané potvrdenie, na základe ktorého môže v prípade odpracovania najmenej 40 hodín, v nasledujúcom zdaňovacom období asignovať namiesto 2% až 3% zo svojich daní vybranej organizácii, prípadne združeniu oprávneným prijímať časť zaplatených daní.

Dispečing 0948 337 317

Zároveň dávame do pozornosti zriadenie dispečingu zimnej údržby, kde môžete nahlasovať akékoľvek nedostatky týkajúce sa udržiavania chodníkov a miestnych komunikácií v správe mestskej časti Bratislava - Lamač.

Formulár na prihlásenie


 
 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 24.9.2019

meniny má: Ľuboš, Ľubor

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka