Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 4. 7. 2019

10.4. - 31.8.2019   00,00

Plagát_výstava_Múzeum_cez_foto_objektív_apr_2019.jpg

STM-Múzeum dopravy Bratislava

Múzeum cez foto-objektív

Fotoklub Jednoty dôchodcov Slovenska v Lamači spojením síl s rodinným centrom Obláčik pripravili originálnu výstavu "Múzeum cez foto-objektív". Ide o autorskú výstavu troch generácií amatérskych fotografov, ktorá sa nachádza v Múzeu dopravy v Bratislave. Výstava potrvá od 9. apríla do konca augusta 2019.


 

12.5. - 5.7.2019   16,30

vstupná hala kina Lamač

Zrkadlenie prírody - autorská výstava dvoch tvorivých Lamačanov

Príroda je večná inšpirácia: živí nás, vytvára nám podnetné a pohostinné prostredie, z nej sme vzišli, do nej sa radi vraciame až napokon sa jej vrátime a odovzdáme celí. Nečudo, že podoby prírody sa zrkadlia v umení na mnoho spôsobov. Je neopakovateľná a neopozerateľná, aj keď jej prirodzené životné cykly sú tu už tisícročia. Príroda je fascinujúca pre jej vplyv na náš život, pre jej veľkosť a rozsah, pre jej bohatstvo farieb a tvarov.
Príroda je námetom umeleckého vyjadrenia aj dvoch tvorivých Lamačanov. Alžbeta Belanová čaruje so štetcom na plátne. Anton Kvasnička sa zase snaží objektívom svojho fotoaparátu zachytiť pominuteľnosť času. Obaja títo amatéri doviedli svoje hobby až na prah profesionality.
V prezentovanej výstave Zrkadlenie prírody ponúkame vizualizáciu prírody a jej motívov pomocou verných odtlačkov do obrazov a fotografií. Príroda sa vo vystavených dielach citlivo zrkadlí. Osobité paralely však možno nájsť aj vo vzájomnom prelínaní sa konkrétnych obrazov a fotografií. A napokon, individuálna reflexia diel sa každému návštevníkovi výstavy originálne prihovorí a príbehy vo fantázií môžu začať ožívať….


 

24.6. - 1.9.2019   00,00

01_KL2019_1440 x 660.jpg

Bratislava

Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019

Neodmysliteľnou súčasťou letnej Bratislavy je aj festival Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava, ktorý slávi už svoj 44. ročník. Jeho organizátorom je od roku 2004 Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, ktorého snahou je aj tento rok pripraviť Bratislavčanom a návštevníkom mesta multižánrovú ponuku výnimočných kultúrnych zážitkov.
https://www.bkis.sk/podujatia-kulturne-leto-2019/


 

4.7.2019   21,15

Letné kino - plagát-1.jpg

Malokarpatské námestie

Letné kino - Ženy v behu

MÚ Bratislava-Lamač

Tešíme sa na Vás


 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka