Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 16. 6. 2019

10.4. - 31.8.2019   00,00

Plagát_výstava_Múzeum_cez_foto_objektív_apr_2019.jpg

STM-Múzeum dopravy Bratislava

Múzeum cez foto-objektív

Fotoklub Jednoty dôchodcov Slovenska v Lamači spojením síl s rodinným centrom Obláčik pripravili originálnu výstavu "Múzeum cez foto-objektív". Ide o autorskú výstavu troch generácií amatérskych fotografov, ktorá sa nachádza v Múzeu dopravy v Bratislave. Výstava potrvá od 9. apríla do konca augusta 2019.


 

12.5. - 5.7.2019   16,30

vstupná hala kina Lamač

Zrkadlenie prírody - autorská výstava dvoch tvorivých Lamačanov

Príroda je večná inšpirácia: živí nás, vytvára nám podnetné a pohostinné prostredie, z nej sme vzišli, do nej sa radi vraciame až napokon sa jej vrátime a odovzdáme celí. Nečudo, že podoby prírody sa zrkadlia v umení na mnoho spôsobov. Je neopakovateľná a neopozerateľná, aj keď jej prirodzené životné cykly sú tu už tisícročia. Príroda je fascinujúca pre jej vplyv na náš život, pre jej veľkosť a rozsah, pre jej bohatstvo farieb a tvarov.
Príroda je námetom umeleckého vyjadrenia aj dvoch tvorivých Lamačanov. Alžbeta Belanová čaruje so štetcom na plátne. Anton Kvasnička sa zase snaží objektívom svojho fotoaparátu zachytiť pominuteľnosť času. Obaja títo amatéri doviedli svoje hobby až na prah profesionality.
V prezentovanej výstave Zrkadlenie prírody ponúkame vizualizáciu prírody a jej motívov pomocou verných odtlačkov do obrazov a fotografií. Príroda sa vo vystavených dielach citlivo zrkadlí. Osobité paralely však možno nájsť aj vo vzájomnom prelínaní sa konkrétnych obrazov a fotografií. A napokon, individuálna reflexia diel sa každému návštevníkovi výstavy originálne prihovorí a príbehy vo fantázií môžu začať ožívať….


 

16.6.2019   10,00

0018aaa.JPG

kaplnka sv. Rozálie

Sviatok Najsvätejšej Trojice

Mestská časť Bratislava-Lamač v spolupráci s Veľvyslanectvom Ukrajiny v SR a Gréckokatolíckou cirkvou - Bratislavskou eparchiou Vás pozývajú na slávnostnú bohoslužbu pri príležitosti sviatku Najsvätejšej Trojice do kaplnky sv. Rozálie v nedeľu dňa 16.6.2019 o 10,00 h, ktorú bude celebrovať viedenský protosynkel Jurij Kolasa v ukrajinskom jazyku.

Viera všetkých kresťanov má základ v Najsvätejšej Trojici a kresťania sú krstení v mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Tajomstvo Najsvätejšej Trojice
je ústredným tajomstvom kresťanskej viery a kresťanského života a bolo hneď
od začiatku v základoch živej viery cirkvi najmä prostredníctvom krstu.


Tešíme sa na stretnutie s Vami


 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka