Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Rozkopávka na Vrančovičovej uliciVytlačiť
 

V priebehu minulého týždňa začali práce na oprave poškodených panelov, ktoré prekrývajú potok na Vrančovičovej ulici. Jedná sa o ich výmenu momentálne v časti pred Kostolom Sv. Margity (križovatka Vrančovičova – Borínska) kde tým, že boli polámané a prepadnuté, ohrozovali bezpečnosť chodcov, ktorí museli namiesto priechodu pre chodcov vstupovať na komunikáciu.

Ako podklad k vykonaniu týchto prác bola spracovaná projektová dokumentácia a statický posudok, na základe ktorých bol vybraný dodávateľ. Práce budú pozostávať zo zatrubnenia potoka v tejto časti a vybudovania bezbariérového priechodu pre chodcov.

Nakoľko sa jedná o spevnené plochy, ktoré sú v priamej správe Hlavného mesta SR Bratislava a potok ako taký je v správe Slovenského vodohospodárskeho podniku, bolo potrebné vyžiadať si aj ich súhlasné stanoviská, ktoré mestská časť Bratislava – Lamač aj obdržala. Zároveň z dôvodu, že sa jedná o miestnu komunikáciu, po ktorej premávajú linky MHD bol spracovaný aj projekt organizácie a ten bol odsúhlasený v odbornej dopravnej komisii Magistrátu hl. mesta SR Bratislava.

Vrančovičova 2.png  Vrančovičova ul. 1.png

 


 
 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 27.6.2019

meniny má: Ladislav, Ladislava

ÚvodÚvodná stránka