Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 30. 3. 2019

29.3. - 30.3.2019   18,00-08,00

nsa-logo-slovensky-text.jpg

miestna knižnica v Lamači

Noc s Andersenom

MÚ Bratislava-Lamač

Prihláste svoje dieťa na noc plnú rozprávok, hier, súťaží a dobrodružstiev. Ide o najznámejšie medzinárodné podujatie na podporu čítania - Noc s Andersenom, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena, dňa 29.3.2019 od 18,00 do 30.3.2019 do 8,00 h v miestnej knižnici Lamač. Do tejto mohutnej akcie sa zapájajú knižnice s cieľom podporiť rozvíjanie čítania detí. Podujatie sa koná vo všetkých regiónoch Slovenska a každoročne priberá väčší počet verejných a školských knižníc. Počas Noci s Andersenom strávia deti nezabudnuteľnú noc v knižnici a takýto silný zážitok im pomôže nadobudnúť pozitívny vzťah k čítaniu, ku knižniciam a kultúrnemu tráveniu voľného času.
Prihlášky a bližšie informácie nájdete na www.lamac.sk.


 

30.3.2019   18,00

uvodni_foto A Plastic Ocean.jpg

kino Lamač

A PLASTIC OCEAN

Každý rok ľudstvo vyprodukuje 300 miliónov ton plastového odpadu, z ktorého väčšina končí v pôde a oceánoch. Dokument rozpráva príbeh novinára Craiga Leesona, ktorý pri pátraní po modrej veľrybe objaví množstvo plastového odpadu plávajúceho na hladine. Craig preto spojí svoje sily s medzinárodným tímom výskumníkov a ekologickou aktivistkou Tanyou Streeterovou, aby spoločne preskúmali krehký stav oceánov. Okrem alarmujúcej pravde o plastovom znečistení však snímka ponúka aj viaceré riešenia, ktoré môžu oceánom a najmä zvieratám v nich žijúcich výrazne pomôcť.


 

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka